Jak wygląda cięcie laserowe profili?

Zasady działania cięcia laserem

Cięcie laserowe profili (https://ciecielaser.pl/wycinanie-laserowe-rur-i-profili/) to jedno z możliwie najlepszych sposobów na uzyskiwanie materiału o wyznaczonym precyzyjnie kształcie. Poza tym laser umożliwia nam powtarzanie wielokrotne cięcia. Sprawia to, że możliwa jest seryjna produkcja elementów wybranych. Dowiedzmy się nieco więcej o wycinaniu laserem.

Laser jest bardzo dokładny, co pozwala na uzyskanie równych krawędzi oraz także ułatwia tworzenie elementów o takich samych kształtach oraz wymiarach. Poznajmy więcej szczegółów odnoście cięcia laserowego profili, ale nie tylko. Bowiem jest mnóstwo materiałów, do których można użyć lasera.

Cięcie laserem polega na wykorzystaniu bardzo silnej laserowej wiązki na powierzchni niewielkiej. Moc lasera jest naprawdę bardzo wysoka. Dlatego właśnie dochodzi do przecięcia blachy dokładnie w miejscu, na które promień oddziaływał. Dzięki temu możemy liczyć na wyjątkowo dokładne cięcie laserem. Z uwagi na zróżnicowanie wiązek laserów cięcie odbywa się dokładnie kilkoma metodami. Wśród technik najważniejszych wycinanie laserem się wyróżnia wypalanie, odparowanie, topnienie połączone z wydmuchiwaniem oraz także tworzenie pęknięć.

Spora dokładność i optymalizacja

Dokładność cięcia laserem jest o wiele wyższa niż w przypadku cięcia metodami standardowymi. Wycinanie laserem daje nam możliwość wykrawania precyzyjnego nawet niewielkich oraz także skomplikowanych detali. Dzięki temu bez żadnego trudu się tworzy elementy, które mają identyczny kształt bez względu na samą wielkość serii. Powtarzalność sama w sobie sprawia, że koszty wycinania laserem są niskie przy zachowaniu jednoczesnym możliwie najwyższej jakości. Dokładność cięcia jest bardzo wysoka. Jej zachowanie przy poziomie podobnym przy całkiem innej metodzie wycinania jest po prostu niemożliwe.

Dzięki laserom wycina się nie tylko profile, blachy i rury, ale także wiele więcej materiałów. Dzięki temu ta jakże uniwersalna technologia, znajduje spore zastosowanie w przemyśle.

W laserowym cięciu optymalizuje się w zasadzie cały proces wytwarzania elementów poszczególnych, aby wykorzystać maksymalnie surowiec. Arkusz blachy jest cięty w taki sposób, aby móc ograniczyć odpady materiału. Dzięki samej optymalizacji procesu cięcia, laserowa technologia jest doceniana przez zamawiających, którym to zależy na znacznym obniżeniu kosztów produkcyjnych. Raczej wcale nas to nie widzi. Zdajemy sobie z tego sprawę i również doceniamy tę metodą.